Licensed to Athletic Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/17/2021 04:01 PM
         Lewis and Clark Spring Break Classic - 3/19/2021 to 3/20/2021         
                               Griswold Stadium                                
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Callinan, Hanna              Lewis & Clar        13:02.92   12:50.17   10   
  2 Schwieterman, Katya          Lewis & Clar        13:03.99   14:00.54    8   
 
Event 2  Women 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Moen, Etta                   Lewis & Clar        19:46.45   19:17.30   10   
  2 Coons, Alexandra             Lewis & Clar        20:06.67   20:23.01    8   
  3 Griesser, Adalynn            Lewis & Clar        19:43.93   20:27.84    6   
  4 Pifer, Gillian               Lewis & Clar        21:11.17   21:20.60    5   
 -- Beard, Batya                 Oregon State                        DNF  
 
Event 3  Men 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Reed, Max                    Lewis & Clar        16:02.47   16:22.13   10   
  2 Ramirez, Alexis              Lewis & Clar        16:32.33   16:25.35    8   
  3 Apresa, Brandon              Lewis & Clar        16:29.37   16:38.17    6   
  4 Bay, Nate                    Lewis & Clar        16:56.76   17:05.35    5   
  5 Voenell, Miles               Lewis & Clar        16:53.17   17:12.88    4   
 
Event 4  Women 1500 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fetherstonhaugh, Grace       Oregon State         4:30.00    4:20.01   1  10   
  2 Mitchell, Kaylee             Oregon State         4:20.00    4:20.17   1   8   
  3 Lookner, Audrey              Oregon State                    4:28.73   1   6   
  4 Lowe, Meagen                 Oregon State         4:27.61    4:30.55   1   5   
  5 Foote, Alyssa                Oregon State         4:30.00    4:34.86   1   4   
  6 Fuhrman, Maddie              Oregon State         4:38.93    4:35.43   1   3   
  7 Intile, Kate                 Oregon State         4:39.45    4:36.47   1   2   
  8 Peterson, Gabby              Oregon State         4:32.69    4:42.21   1   1   
  9 Downing, Liv                 Oregon State         4:49.12    4:48.13   2 
 10 Becker, Ellee                Portland             4:51.08    4:49.36   2 
 11 Brown, Phoebe                Portland Sta                    4:49.67   2 
 12 Conner, Lacey                Portland             4:39.11    4:50.19   1 
 13 Block, Lauren                Portland             4:46.81    4:52.17   1 
 14 Deleon, Delia                Oregon State         4:41.79    4:52.85   1 
 15 Cowan, Makenna               Portland             4:56.17    4:52.97   2 
 16 Hague, Alexa                 Portland             4:59.24    4:53.29   2 
 17 Salazar, Monica              Portland Sta         4:58.10    4:54.72   2 
 18 Rinck, Libby                 Oregon State         4:50.00    4:58.06   2 
 19 Perkins, Grace               Portland             4:51.46    4:58.84   2 
 20 Hayes, Lexy                  Oregon State         4:51.89    4:59.20   2 
 21 Perez, Emily                 Oregon State         4:50.00    5:00.57   2 
 22 Miller, Tatum                Portland Sta         4:45.21    5:01.00   1 
 23 Oswin, Grace                 Portland             4:51.37    5:04.07   2 
 24 Jones, Sophie                Portland Sta         4:48.55    5:09.38   2 
 25 Rannow, Hannah               Oregon State         5:04.19    5:17.04   2 
 26 Overstreet, Madley           Lewis & Clar         5:34.13    5:39.55   2 
 27 Even, Melissa                Lewis & Clar         5:41.92    5:39.89   2 
 28 Moreno, Cloe                 Lewis & Clar         5:32.82    5:47.20   2 
 
Event 5  Men 1500 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hazell, Justin               Portland             3:49.00    3:52.60   1  10   
  2 Reid, Frankie                Lewis & Clar         3:57.02    3:54.16   1   8   
  3 Allegre, Peter               Portland             3:56.98    3:55.34   1   6   
  4 Mazelli, Trent               Portland             3:55.00    3:56.33   1   5   
  5 Lingwall, Samuel             Portland Sta         4:00.28    3:56.41   1   4   
  6 Tan, Sean                    Portland             3:57.38    3:57.44   1   3   
  7 Peters, Evan                 Portland Sta                    3:57.69   1   2   
  8 Bostwick, Truett             Portland Sta         4:01.26    3:57.89   1   1   
  9 Kavulich, John T.            Portland             3:59.11    3:59.48   1 
 10 Thompson, Cameron            Portland             4:09.89    3:59.66   2 
 11 Knoblich, Jake               Portland             3:59.24    3:59.83   1 
 12 Knoblich, Luke               Portland             4:05.87    4:01.58   2 
 13 Parker, James                Portland             4:06.70    4:01.74   1 
 14 Braunberger, Kris            Portland             4:12.31    4:02.21   2 
 15 Shedd, Kelly                 Portland Sta         4:06.73    4:02.75   2 
 16 Law, Paul                    Portland             4:05.44    4:05.64   1 
 17 Vickers, Kai                 Portland             4:07.55    4:07.71   2 
 18 Hippe, Brandon               Portland Sta         4:06.15    4:09.74   1 
 19 Reyes, AJ                    Portland             4:05.42    4:14.95   2 
 20 Grams, Zachary               Portland Sta         4:07.00    4:17.31   2 
 21 Solano, Erik                 Portland Sta         4:11.59    4:18.64   2 
 22 Silverman, Caleb             Lewis & Clar         4:20.11    4:29.58   2 
 23 Solano, Andy                 Portland Sta         4:13.54    4:32.94   2 
 
Event 6  Women 100 Meter Hurdles
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Corbitt, Claire              Oregon State           14.41      15.03  -0.2  10   
  2 Carney, Sarah                Lewis & Clar           19.79      19.32  -0.2   8   
 
Event 7  Men 110 Meter Hurdles
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gloden, Jordan               Portland Sta           15.20      15.60  -0.1  10   
  2 Bromberg, Benji              Lewis & Clar           16.37      16.56  -0.1   8   
  3 Smyth, Connor                Lewis & Clar                      22.53  -0.1   6   
 
Event 8  Women 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fuiten, Tara                 Portland               57.43      57.02   10   
  2 Olinski, Tarisa              Oregon State           56.58      57.22    8   
  3 Gill, Avery                  Portland               58.34      58.42    6   
  4 Jones, Michal                Portland               59.89      59.54    5   
  5 Lewis, Audrey                Portland             1:00.40      59.98    4   
  6 Tash, Emily                  Lewis & Clar         1:02.13    1:01.45    3   
  7 Walsh, Samantha              Portland             1:01.43    1:01.81    2   
 
Event 9  Women 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Murphy-Cook, Maya            Portland               12.47      12.42  -0.7  10   
  2 Greene, Anisha               Lewis & Clar           12.44      12.56  -0.7   8   
  3 Kirtley, Payton              Portland               12.93      12.75  -0.7   6   
  4 Parker, Ella                 Portland               13.08      12.87  -0.7   5   
  5 Robinson, Tessa              Lewis & Clar           12.90      13.04  -0.7   4   
  6 Beighle, Kennie              Lewis & Clar           13.31      13.81  -0.7   3   
  7 Thomas, Madison              Lewis & Clar           14.40      14.67  -0.7   2   
 
Event 10  Men 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Weston, Matthew              Lewis & Clar           11.15      11.42   0.3  10   
  2 Gloden, Jordan               Portland Sta                      11.56   0.3   8   
 
Event 11  Women 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mitchell, Kaylee             Oregon State         2:11.00    2:12.10   10   
  2 Fetherstonhaugh, Grace       Oregon State         2:17.00    2:13.57    8   
  3 Lowe, Meagen                 Oregon State         2:12.00    2:15.99    6   
  4 Lookner, Audrey              Oregon State         2:18.00    2:17.28    5   
  5 Intile, Kate                 Oregon State         2:20.00    2:18.46    4   
  6 Peterson, Gabby              Oregon State         2:12.00    2:19.42    3   
  7 Fuhrman, Maddie              Oregon State         2:19.75    2:20.63    2   
  8 Deleon, Delia                Oregon State         2:14.84    2:30.10    1   
  9 Even, Melissa                Lewis & Clar         2:43.24    2:42.86  
 
Event 12  Men 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hathaway, Konnor             Portland             1:53.80    1:54.86   10   
  2 Wilkerson, Parker            Portland             1:54.21    1:55.80    8   
  3 Lovercheck, Chase            Portland Sta         1:50.61    1:57.05    6   
  4 Knoblich, Jake               Portland             2:04.14    1:57.89    5   
  5 Rubalcave, Jack              Portland Sta         2:00.69    1:58.51    4   
  6 Muse, Rashid                 Portland Sta         2:07.22    2:00.00    3   
  7 Fisher, Logan                Portland Sta         2:02.85    2:00.59    2   
  8 Robertson, Connor            Lewis & Clar         2:04.97    2:01.16    1   
  9 Ramirez, Alexis              Lewis & Clar                    2:07.94  
 
Event 13  Women 400 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Leandro, Carly               Lewis & Clar                    1:14.12   10   
  2 Carroll, Macy                Lewis & Clar                    1:19.71    8   
  3 Klott, Sara                  Lewis & Clar         1:22.12    1:19.76    6   
  4 Carney, Sarah                Lewis & Clar         1:22.02    1:20.82    5   
 
Event 14  Men 400 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Smyth, Connor                Lewis & Clar         1:05.13    1:04.12   10   
  2 Bromberg, Benji              Lewis & Clar           58.36    1:08.12    8   
 
Event 15  Women 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Murphy-Cook, Maya            Portland               25.41      25.16   2.1  10   
  2 Olinski, Tarisa              Oregon State           25.68      25.33   2.1   8   
  3 Corbitt, Claire              Oregon State           25.46      25.64   2.1   6   
  4 Parker, Ella                 Portland               26.69      26.13   2.1   5   
  5 Walsh, Samantha              Portland                          27.74   2.1   4   
  6 Thomas, Madison              Lewis & Clar           30.01      30.46   2.1   3   
 
Event 16  Men 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Booze, Tyson                 Lewis & Clar           23.22      22.71  -0.1  10   
  2 Green, Deriontae             Lewis & Clar           23.64      22.86  -0.1   8   
  3 Weston, Matthew              Lewis & Clar           22.37      23.40  -0.1   6   
  4 Gloden, Jordan               Portland Sta                      23.94  -0.1   5   
 
Event 17  Women 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Portland  'A'                                     4:05.37    3:59.49   10   
     1) Jones, Michal                   2) Lewis, Audrey                  
     3) Gill, Avery                     4) Fuiten, Tara                   
  2 Lewis & Clark  'A'                                4:06.80    4:37.35    8   
     1) Greene, Anisha                  2) Tash, Emily                    
     3) Leandro, Carly                  4) Cerne, Jessica                 
 
Event 20  Women High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Corbitt, Claire              Oregon State           1.56m      1.50m    4-11.00  10   
  2 Cerne, Jessica               Lewis & Clar           1.40m      1.45m    4-09.00   8   
  3 Thomas, Madison              Lewis & Clar           1.43m      1.35m    4-05.00   6   
 
Event 21  Women Long Jump
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Thomas, Madison              Lewis & Clar           4.54m      4.75m   0.7  15-07.00  10   
  2 Cerne, Jessica               Lewis & Clar           4.62m      4.62m   0.9  15-02.00   8   
 
Event 22  Men Long Jump
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Johnson, Sam                 Lewis & Clar           6.40m      6.21m  -0.9  20-04.50  10   
  2 Weston, Matthew              Lewis & Clar                      5.81m   0.4  19-00.75   8   
 
Event 23  Women Triple Jump
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Richards, Leah               Oregon State          11.71m     11.59m  +0.0  38-00.25  10   
 
Event 24  Men Triple Jump
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Johnson, Sam                 Lewis & Clar          12.47m     12.72m   0.4  41-08.75  10   
  2 Scott, Andrew                Lewis & Clar          11.77m     12.59m  -0.7  41-03.75   8   
 
Event 25  Men Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
 -- Kyle, Logan                  Lewis & Clar           4.64m         NH            
 
Event 26  Women Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Leandro, Carly               Lewis & Clar           2.93m      2.90m    9-06.25  10