St Joe

October 13, 2016


Results By River City Race Management

Overall Finish List - Girls

GIrls Varsity

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 6065 Lauren Haas Fort Atkinson MS 6:06.8 6:06/M 8th  
2 2 6087 Jada Zorn Fort Atkinson MS 6:09.5 6:09/M 7th  
3 3 6093 Samantha Henry Milton 6:10.0 6:10/M 8th  
4 4 6057 Sophie Chapman Fort Atkinson MS 6:11.8 6:11/M 7th  
5 5 6098 Mara Talabac Milton 6:21.1 6:21/M 7th  
6 6 6077 Laurel Miller Fort Atkinson MS 6:21.8 6:21/M 7th  
7 7 6198 Claudia Stuebs St. Paul Lake Mills 6:27.9 6:27/M 8th  
8 8 6094 Ellie Parker Milton 6:28.8 6:28/M 8th  
9 (< 5) 6088 Jayda Bessel Fruzen Intermediate School 6:29.6 6:29/M 8th  
10 9 6250 Katelyn Mensching Trinity St Lukes Lutheran School 6:31.8 6:31/M 8th  
11 10 6165 Mary Worden St. Joseph's 6:32.2 6:32/M 4th  
12 (< 5) 6089 Janessa Gama Fruzen Intermediate School 6:32.9 6:32/M 7th  
13 11 6106 Olivia Harter Our Lady of the Assumption 6:34.3 6:34/M 7th  
14 (< 5) 6090 Rebekkah Dekok Fruzen Intermediate School 6:37.3 6:37/M 8th  
15 12 6045 Alli Rosga Edison MS 6:37.8 6:37/M 8th  
16 13 6244 Maddie Fischer Trinity St Lukes Lutheran School 6:38.7 6:38/M 8th  
17 14 6212 Presley Belk St. Paul's Lutheran 6:40.5 6:40/M 7th  
18 15 6161 Adyn Theriault St. Joseph's 6:43.3 6:43/M 7th  
19 16 6157 Mary Ellen Moran St. Joseph's 6:43.9 6:43/M 8th  
20 17 6083 Ellie Tuten Fort Atkinson MS 6:44.4 6:44/M 6th  
21 18 6202 Marissa Duddeck St. Paul's - Fort Atkinson 6:45.5 6:45/M 6th  
22 19 6190 Ashley Burk St. Paul Lake Mills 6:45.9 6:45/M 6th  
23 20 6067 Karlye Hansen Fort Atkinson MS 6:46.0 6:46/M 6th  
24 21 6138 Elizabeth Pierson St John Vianney 6:49.0 6:49/M 6th  
25 22 6085 Kiara Wolfram Fort Atkinson MS 6:50.1 6:50/M 7th  
26 23 6111 Sarah Mirabile Our Lady of the Assumption 6:54.5 6:54/M 5th  
27 24 6131 Kate Huml St John Vianney 6:55.2 6:55/M 7th  
28 25 6251 Abigail Minning Trinity St Lukes Lutheran School 6:58.7 6:58/M 6th  
29 (> 7) 6066 Claire Haffelder Fort Atkinson MS 6:59.8 6:59/M 7th  
30 (> 7) 6078 Paige Riggs Fort Atkinson MS 7:00.6 7:00/M 7th  
31 26 6187 Jenna Shadoski St. Matthew Lutheran, Janesville 7:01.9 7:01/M 6th  
32 27 6030 Rylie Arensdorf Edison MS 7:03.4 7:03/M 7th  
33 28 6194 Claire Langille St. Paul Lake Mills 7:04.5 7:04/M 6th  
34 29 6257 Eleanor Wendorff Trinity St Lukes Lutheran School 7:04.6 7:04/M 4th  
35 30 6220 Karalynn Pingel St. Paul's Lutheran 7:08.0 7:08/M 6th  
36 (> 7) 6073 Mariah Luebke Fort Atkinson MS 7:08.7 7:08/M 6th  
37 31 6186 Sara Scott St. Matthew Lutheran, Janesville 7:10.6 7:10/M 7th  
38 32 6248 Abby Meis Trinity St Lukes Lutheran School 7:10.8 7:10/M 5th  
39 33 6246 Maddy Knollenberg Trinity St Lukes Lutheran School 7:11.4 7:11/M 7th  
40 34 6049 Cambria Thompson Edison MS 7:12.4 7:12/M 8th  
41 35 6151 Nora Congdon St. Joseph's 7:12.8 7:12/M 5th  
42 36 6169 Chloe Hedman St. Mary 7:13.8 7:13/M 4th  
43 37 6031 Naomi Bonham Edison MS 7:13.8 7:13/M 6th  
44 (> 7) 6062 Abby Frame Fort Atkinson MS 7:15.7 7:15/M 6th  
45 (> 7) 6072 Brooke Leibman Fort Atkinson MS 7:15.9 7:15/M 8th  
46 38 6134 Ellie Magestro Kennedy St John Vianney 7:16.8 7:16/M 6th  
47 39 6099 Bayley Turk Milton 7:17.4 7:17/M 8th  
48 40 6095 Jacey Pryce Milton 7:18.3 7:18/M 7th  
49 41 6242 Maddie Degalley Trinity St Lukes Lutheran School 7:18.6 7:18/M 4th  
50 (> 7) 6082 Rachelle Trost Fort Atkinson MS 7:18.7 7:18/M 6th  
51 42 6188 Sara Stanelle St. Matthew Lutheran, Janesville 7:19.0 7:19/M 5th  
52 (> 7) 6247 Audrey Meier Trinity St Lukes Lutheran School 7:19.4 7:19/M 7th  
53 43 6197 Emma Schultz St. Paul Lake Mills 7:20.0 7:20/M 6th  
54 (> 7) 6060 Virginia Cooper Fort Atkinson MS 7:21.9 7:21/M 8th  
55 44 6215 Kelsi Fagan St. Paul's Lutheran 7:22.5 7:22/M 6th  
56 45 6126 Haily Clark St John Vianney 7:22.9 7:22/M 8th  
57 46 6142 Lilli Rick St John Vianney 7:23.8 7:23/M 6th  
58 47 6173 Bryn McBride St. Mary 7:23.8 7:23/M 7th  
59 48 6218 Lucille Jaloszynski St. Paul's Lutheran 7:23.9 7:23/M 8th  
60 (> 7) 6061 Lauren Foust Fort Atkinson MS 7:24.3 7:24/M 7th  
61 (> 7) 6080 Reid Selle Fort Atkinson MS 7:27.9 7:27/M 7th  
62 49 6163 Angela Unate St. Joseph's 7:28.8 7:28/M 8th  
63 50 6042 Khushi Patel Edison MS 7:33.0 7:33/M 6th  
64 51 6046 Brooke Schroeder Edison MS 7:33.6 7:33/M 8th  
65 (> 7) 6086 Berlin Zorn Fort Atkinson MS 7:34.0 7:34/M 4th  
66 52 6162 Alexandria Theriault St. Joseph's 7:34.9 7:34/M 7th  
67 53 6048 Natalie Spicer Edison MS 7:37.3 7:37/M 6th  
68 54 6189 Shayla Asmus St. Paul Lake Mills 7:37.5 7:37/M 6th  
69 55 6195 Gracie Niebler St. Paul Lake Mills 7:38.0 7:38/M 6th  
70 (> 7) 6056 Kaitlyn Burke Fort Atkinson MS 7:38.5 7:38/M 6th  
71 56 6133 Ella Loveland St John Vianney 7:39.3 7:39/M 5th  
72 57 6105 Maddie Harter Our Lady of the Assumption 7:43.2 7:43/M 8th  
73 58 6176 Paige Pryne St. Mary 7:43.2 7:43/M 5th  
74 59 6206 Ella Hembrook St. Paul's - Fort Atkinson 7:45.6 7:45/M 5th  
75 60 6183 Emily Becker St. Matthew Lutheran, Janesville 7:46.0 7:46/M 7th  
76 61 6128 Amelia Hermanson St John Vianney 7:46.9 7:46/M 7th  
77 (> 7) 6081 Tyla Staude Fort Atkinson MS 7:47.6 7:47/M 7th  
78 (> 7) 6255 Marin Riesen Trinity St Lukes Lutheran School 7:47.8 7:47/M 6th  
79 (> 7) 6148 Noelle Washkoviak St John Vianney 7:48.1 7:48/M 7th  
80 (> 7) 6143 Kera Riley St John Vianney 7:48.6 7:48/M 6th  
81 62 6104 Kaylee Harter Our Lady of the Assumption 7:49.3 7:49/M 5th  
82 (> 7) 6252 Mara Minning Trinity St Lukes Lutheran School 7:50.0 7:50/M 4th  
83 63 6110 Mary Katherine McKearn Our Lady of the Assumption 7:50.2 7:50/M 4th  
84 64 6103 Katrina Douglas Our Lady of the Assumption 7:51.0 7:51/M 5th  
85 65 6222 Claire Rusert St. Paul's Lutheran 7:54.4 7:54/M 8th  
86 (> 7) 6055 Karlie Blanchar Fort Atkinson MS 7:54.8 7:54/M 7th  
87 66 6196 Ella Schuetz St. Paul Lake Mills 7:55.3 7:55/M 4th  
88 67 6224 Adison Slama St. Paul's Lutheran 7:55.5 7:55/M 7th  
89 (> 7) 6070 Emily Krapfl Fort Atkinson MS 7:56.0 7:56/M 4th  
90 68 6172 Abby Mallari St. Mary 7:56.4 7:56/M 7th  
91 69 6230 Jacqueline Easton St. William 7:56.4 7:56/M 6th  
92 70 6156 Martha Moran St. Joseph's 7:58.9 7:58/M 6th  
93 71 6100 Katie Breiten Our Lady of the Assumption 7:59.2 7:59/M 4th  
94 72 6200 Ivy Belzer St. Paul's - Fort Atkinson 7:59.6 7:59/M 4th  
95 (> 7) 6141 Tatum Richardson St John Vianney 7:59.9 7:59/M 5th  
96 73 6097 Holly Shannon Milton 8:00.1 8:00/M 7th  
97 (> 7) 6129 Josophia Hermanson St John Vianney 8:00.4 8:00/M 5th  
98 74 6167 Grace Brown St. Mary 8:00.8 8:00/M 5th  
99 (> 7) 6071 Claire Kucken Fort Atkinson MS 8:01.1 8:01/M 4th  
100 (> 7) 6137 Anna Pember St John Vianney 8:01.4 8:01/M 8th  
O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
101 75 6231 Abigail Kueng St. William 8:01.5 8:01/M 5th  
102 76 6210 Alexis Veenhuis St. Paul's - Fort Atkinson 8:01.6 8:01/M 5th  
103 (> 7) 6154 Natalie Kammer St. Joseph's 8:01.8 8:01/M 7th  
104 (> 7) 6249 Emma Meis Trinity St Lukes Lutheran School 8:02.5 8:02/M 5th  
105 77 6179 Ava Spies St. Mary 8:03.3 8:03/M 5th  
106 (> 7) 6155 Ella Last St. Joseph's 8:03.6 8:03/M 4th  
107 78 6175 Kenedi Pryne St. Mary 8:04.8 8:04/M 4th  
108 (> 7) 6112 Jackie Mullins Our Lady of the Assumption 8:05.0 8:05/M 4th  
109 (> 7) 6130 Macy Huber St John Vianney 8:05.6 8:05/M 4th  
110 (> 7) 6052 Lydia Bergschneider Fort Atkinson MS 8:05.9 8:05/M 4th  
111 79 6185 Jenny Schwartz St. Matthew Lutheran, Janesville 8:06.6 8:06/M 4th  
112 (> 7) 6254 Natalie Punzel Trinity St Lukes Lutheran School 8:07.9 8:07/M 6th  
113 80 6221 Audra Rusert St. Paul's Lutheran 8:09.3 8:09/M 6th  
114 (> 7) 6059 Moriah Cooper Fort Atkinson MS 8:09.6 8:09/M 4th  
115 81 6208 Hannah Holmes St. Paul's - Fort Atkinson 8:09.6 8:09/M 7th  
116 (> 7) 6034 Hailie Dransfield Edison MS 8:10.5 8:10/M 8th  
117 (> 7) 6219 Maysa Johns St. Paul's Lutheran 8:10.6 8:10/M 6th  
118 (> 7) 6166 Britten Bertagnoli St. Mary 8:10.9 8:10/M 7th  
119 (> 7) 6109 Allie Hendrickson Our Lady of the Assumption 8:11.1 8:11/M 6th  
120 (> 7) 6043 Madelynn Punzel Edison MS 8:13.1 8:13/M 8th  
121 (> 7) 6037 Kaitlyn Hartwig Edison MS 8:15.0 8:15/M 7th  
122 (> 7) 6158 Hilde Rue St. Joseph's 8:15.6 8:15/M 5th  
123 (> 7) 6050 Kadence Woods Edison MS 8:16.0 8:16/M 7th  
124 (> 7) 6214 Addison Fagan St. Paul's Lutheran 8:16.4 8:16/M 4th  
125 (> 7) 6228 Kenna Wojcik St. Paul's Lutheran 8:17.2 8:17/M 4th  
126 (> 7) 6036 Gabrielle Galavan Edison MS 8:19.5 8:19/M 6th  
127 (> 7) 6243 Mykayla Dolan Trinity St Lukes Lutheran School 8:21.4 8:21/M 7th  
128 (> 7) 6213 Maycie Denson St. Paul's Lutheran 8:21.7 8:21/M 5th  
129 82 6238 Charlotte Simmons St. William 8:22.0 8:22/M 5th  
130 83 6184 Sydney Kanable St. Matthew Lutheran, Janesville 8:22.6 8:22/M 6th  
131 84 6236 Megan O'Leary St. William 8:23.0 8:23/M 5th  
132 (> 7) 6132 Liz Huml St John Vianney 8:23.6 8:23/M 4th  
133 85 6234 Reese Miller St. William 8:24.5 8:24/M 7th  
134 (> 7) 6140 Kamryn Rezin St John Vianney 8:25.3 8:25/M 4th  
135 (> 7) 6101 Isabel Churchill Our Lady of the Assumption 8:25.6 8:25/M 7th  
136 (> 7) 6113 Maria Rojas-Ibarra Our Lady of the Assumption 8:26.2 8:26/M 8th  
137 (> 7) 6068 Lauren Hebbe Fort Atkinson MS 8:26.7 8:26/M 4th  
138 86 6229 Lainey Abbott St. William 8:26.7 8:26/M 8th  
139 (> 7) 6114 Andrea Sala Our Lady of the Assumption 8:29.8 8:29/M 5th  
140 (> 7) 6058 Ellie Christianson Fort Atkinson MS 8:30.6 8:30/M 5th  
141 87 6205 Gracyn Heine St. Paul's - Fort Atkinson 8:30.6 8:30/M 5th  
142 (> 7) 6053 Madilynn Bergschneider Fort Atkinson MS 8:31.5 8:31/M 5th  
143 (> 7) 6241 Katie Degalley Trinity St Lukes Lutheran School 8:33.1 8:33/M 5th  
144 (> 7) 6035 Laci Dransfield Edison MS 8:34.4 8:34/M 8th  
145 (> 7) 6256 Emma Smulders Trinity St Lukes Lutheran School 8:35.3 8:35/M 4th  
146 (> 7) 6150 Lily Congdon St. Joseph's 8:35.8 8:35/M 7th  
147 (> 7) 6199 Farah Stuebs St. Paul Lake Mills 8:38.2 8:38/M 4th  
148 88 6209 Isabel Kuchta St. Paul's - Fort Atkinson 8:39.8 8:39/M 4th  
149 (> 7) 6084 Emma Witte Fort Atkinson MS 8:40.5 8:40/M 4th  
150 89 6216 Jordyn Ronde St. Matthew Lutheran, Janesville 8:43.6 8:43/M 4th  
151 (> 7) 6245 Brooklyn Hayes Trinity St Lukes Lutheran School 8:44.0 8:44/M 5th  
152 (> 7) 6258 Hadley Wendorff Trinity St Lukes Lutheran School 8:44.8 8:44/M 6th  
153 (> 7) 6159 Liv Rue St. Joseph's 8:45.3 8:45/M 4th  
154 (> 7) 6191 Molly Chopp St. Paul Lake Mills 8:46.6 8:46/M 4th  
155 (> 7) 6204 Mykenna Gray St. Paul's - Fort Atkinson 8:48.5 8:48/M 4th  
156 (> 7) 6177 Becky Seibert St. Mary 8:48.7 8:48/M 7th  
157 (> 7) 6227 Sydney Vincetich St. Paul's Lutheran 8:49.3 8:49/M 6th  
158 (> 7) 6193 Natalie Grulke St. Paul Lake Mills 8:49.3 8:49/M 5th  
159 (< 5) 6092 Nevaeh Peirick Lebanon Lutheran School 8:49.7 8:49/M 4th  
160 (> 7) 6074 Megan Maas Fort Atkinson MS 8:49.9 8:49/M 4th  
161 (> 7) 6152 Avery Hess St. Joseph's 8:50.4 8:50/M 8th  
162 (> 7) 6174 Avery Minard St. Mary 8:51.3 8:51/M 6th  
163 (> 7) 6164 Sophia Unate St. Joseph's 8:52.8 8:52/M 5th  
164 (> 7) 6135 Grace Mannion St John Vianney 8:53.3 8:53/M 4th  
165 (> 7) 6069 Zoe Janecek Fort Atkinson MS 8:53.9 8:53/M 4th  
166 (> 7) 6054 Sara Betchey Fort Atkinson MS 8:54.0 8:54/M 4th  
167 (> 7) 6144 Ivy Rosinski St John Vianney 8:54.9 8:54/M 4th  
168 (> 7) 6240 Allyson Cole Trinity St Lukes Lutheran School 8:57.7 8:57/M 4th  
169 (> 7) 6171 Addison Kessler St. Mary 9:02.0 9:02/M 5th  
170 (> 7) 6181 Emma Syverson St. Mary 9:03.2 9:03/M 4th  
171 (> 7) 6063 Lillian Granec Fort Atkinson MS 9:05.2 9:05/M 4th  
172 (> 7) 6168 Caitlyn Dickman St. Mary 9:06.9 9:06/M 6th  
173 (> 7) 6253 Brooke Parkhurst Trinity St Lukes Lutheran School 9:08.2 9:08/M 5th  
174 (> 7) 6127 Lillian Galindo - Doucette St John Vianney 9:09.0 9:09/M 5th  
175 (> 7) 6149 Kate Wixom St John Vianney 9:10.4 9:10/M 4th  
176 90 6118 Fatima Farrah Salam HS 9:12.0 9:12/M 7th  
177 (< 5) 6211 Lydia Lindemann St. Paul's Ixonia 9:12.1 9:12/M 8th  
178 91 6116 Kishmala Arshad Salam HS 9:12.1 9:12/M 6th  
179 (> 7) 6207 Cora Hinz St. Paul's - Fort Atkinson 9:15.4 9:15/M 6th  
180 92 6235 Audrey O'Leary St. William 9:17.8 9:17/M 6th  
181 (> 7) 6146 Brynn Sikich St John Vianney 9:27.3 9:27/M 4th  
182 (> 7) 6203 Lillian Frohmader St. Paul's - Fort Atkinson 9:29.6 9:29/M 4th  
183 (> 7) 6226 Ava Vandersteeg St. Paul's Lutheran 9:30.0 9:30/M 4th  
184 (> 7) 6223 Nadia Rusert St. Paul's Lutheran 9:33.2 9:33/M 4th  
185 93 6122 Haneen Mahmoud Salam HS 9:41.3 9:41/M 6th  
186 (> 7) 6041 Maia Oleston Edison MS 9:43.5 9:43/M 7th  
187 (> 7) 6182 Faith Tipton St. Mary 9:44.3 9:44/M 5th  
188 94 6117 Nour Dessouki Salam HS 9:47.1 9:47/M 6th  
189 (> 7) 6145 Maddie Schieve St John Vianney 9:52.6 9:52/M 4th  
190 95 6121 Melanie Lakstutis Salam HS 9:57.1 9:57/M 8th  
191 (> 7) 6178 Bardot Sheehy St. Mary 9:58.4 9:58/M 4th  
192 (> 7) 6047 Addie Sievers Edison MS 9:59.5 9:59/M 5th  
193 (> 7) 6160 Ruth Stiemke St. Joseph's 10:01.1 10:01/M 6th  
194 96 6115 Samawia Ahhter Salam HS 10:02.4 10:02/M 8th  
195 (< 5) 6091 Aubree Batterman Lebanon Lutheran School 10:04.6 10:04/M 4th  
196 (> 7) 6170 Nina Johnson St. Mary 10:05.1 10:05/M 5th  
197 (> 7) 6040 Emily Jenson Edison MS 10:29.8 10:29/M 5th  
198 (> 7) 6233 Olivia Leach St. William 10:37.9 10:37/M 6th  
199 97 6125 Taqwa Qattoum Salam HS 10:40.7 10:40/M 6th  
200 (> 7) 6124 Reem Omari Salam HS 10:43.3 10:43/M 6th  
O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
201 (> 7) 6192 Natalie Clark St. Paul Lake Mills 10:47.9 10:47/M 4th  
202 (> 7) 6051 Kate Andrews Fort Atkinson MS 10:48.6 10:48/M 5th  
203 (> 7) 6102 Connie Dimassis Our Lady of the Assumption 10:59.9 10:59/M 4th  
204 (> 7) 6180 Ella Spies St. Mary 11:00.7 11:00/M 4th  
205 (> 7) 6232 Dakota Leach St. William 11:12.2 11:12/M 4th  
206 (> 7) 6153 Paige Huppert St. Joseph's 11:19.4 11:19/M 8th  
207 (> 7) 6139 Kristina Prado St John Vianney 11:43.8 11:43/M 5th  
208 (> 7) 6239 Kyna Smith St. William 11:49.7 11:49/M 7th  
209 (> 7) 6033 Ronnieann Devalk Edison MS 12:10.9 12:10/M 6th  

Overall Finish List - Boys

GIrls Varsity

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
1 (< 5) 6294 Owen Geiger Fort Atkinson MS 5:09.4 5:09/M 4th  
2 (< 5) 6291 Caleb Enger Fort Atkinson MS 5:47.4 5:47/M 4th