St Joe

October 13, 2016


Results By River City Race Management

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 6458 Tyler Vincetich St. Paul's Lutheran 5:34.7 5:34/M 8th  
2 2 6384 Aiden Worden St. Joseph's 5:38.2 5:38/M 6th  
3 3 6376 Eli Koehler St. Joseph's 5:39.2 5:39/M 8th  
4 4 6488 Ben Cole Trinity St Lukes Lutheran School 5:40.1 5:40/M 8th  
5 5 6324 Benjamin Stricker Fort Atkinson MS 5:41.6 5:41/M 5th  
6 6 6382 James Vander Mause St. Joseph's 5:42.0 5:42/M 8th  
7 7 6331 Landon Zorn Fort Atkinson MS 5:44.9 5:44/M 8th  
8 8 6377 Noah Kontny St. Joseph's 5:49.3 5:49/M 8th  
9 9 6298 Nathan Hartwig Fort Atkinson MS 5:49.9 5:49/M 6th  
10 10 6486 Grant Voegeli St. William 6:01.8 6:01/M 7th  
11 11 6319 Cory Pfeifer Fort Atkinson MS 6:02.9 6:02/M 8th  
12 12 6357 Griffin Mark St John Vianney 6:08.1 6:08/M 8th  
13 13 6447 Ben Knuth St. Paul's Lutheran 6:09.9 6:09/M 8th  
14 14 6416 Ethan Schuetz St. Paul Lake Mills 6:10.2 6:10/M 6th  
15 15 6367 Max Werner St John Vianney 6:10.9 6:10/M 7th  
16 16 6355 Shane Kisting St John Vianney 6:11.6 6:11/M 7th  
17 17 6289 Andrew Davis Fort Atkinson MS 6:12.0 6:12/M 8th  
18 18 6449 Noah Martinson St. Paul's Lutheran 6:14.1 6:14/M 5th  
19 19 6461 Kadin Wojcik St. Paul's Lutheran 6:14.9 6:14/M 8th  
20 20 6280 Spencer Betchey Fort Atkinson MS 6:15.0 6:15/M 6th  
21 21 6286 Ryan Burke Fort Atkinson MS 6:16.2 6:16/M 8th  
22 22 6498 Jonathan Wiedenhoeft Trinity St Lukes Lutheran School 6:16.4 6:16/M 8th  
23 (< 5) 6335 Scott Marquart Milton 6:17.0 6:17/M 8th  
24 23 6338 Adam Christofferson Our Lady of the Assumption 6:18.0 6:18/M 7th  
25 24 6407 Cooper Clark St. Paul Lake Mills 6:18.2 6:18/M 8th  
26 25 6383 Anthony Theriault St. Joseph's 6:18.7 6:18/M 8th  
27 26 6480 Logan Risseeuw St. William 6:18.9 6:18/M 7th  
28 (< 5) 6402 Riley Schmidt St. Matthew Lutheran, Janesville 6:20.4 6:20/M 8th  
29 (> 7) 6307 Ethan Larson Fort Atkinson MS 6:21.0 6:21/M 6th  
30 27 6356 Evan Lawton St John Vianney 6:21.2 6:21/M 5th  
31 (> 7) 6294 Owen Geiger Fort Atkinson MS 6:21.3 6:21/M 4th  
32 28 6369 Scott Buchta St. Joseph's 6:23.9 6:23/M 7th  
33 29 6492 Kyle Jaeger Trinity St Lukes Lutheran School 6:25.0 6:25/M 8th  
34 (> 7) 6299 Dominic Hebbe Fort Atkinson MS 6:25.3 6:25/M 7th  
35 (> 7) 6277 Jett Alexander Fort Atkinson MS 6:25.6 6:25/M 4th  
36 (> 7) 6323 Gabe Staude Fort Atkinson MS 6:26.5 6:26/M 6th  
37 (> 7) 6300 Max Heth Fort Atkinson MS 6:27.5 6:27/M 7th  
38 (> 7) 6308 Josh Larson Fort Atkinson MS 6:27.8 6:27/M 6th  
39 30 6444 Luke Fenrick St. Paul's Lutheran 6:31.5 6:31/M 7th  
40 (> 7) 6296 Brandon Haas Fort Atkinson MS 6:33.8 6:33/M 6th  
41 31 6415 Kooper Mlsna St. Paul Lake Mills 6:34.0 6:34/M 5th  
42 (> 7) 6291 Caleb Enger Fort Atkinson MS 6:34.3 6:34/M 4th  
43 32 6495 Isaiah Minning Trinity St Lukes Lutheran School 6:34.8 6:34/M 8th  
44 (> 7) 6317 Michael Molthen Fort Atkinson MS 6:34.9 6:34/M 4th  
45 (> 7) 6290 Evan Dudzek Fort Atkinson MS 6:35.7 6:35/M 7th  
46 33 6268 Kyle Kauffman Edison MS 6:36.5 6:36/M 7th  
47 34 6375 Bryce Kochendorfer St. Joseph's 6:37.1 6:37/M 8th  
48 35 6349 Spencer Bauer St John Vianney 6:38.1 6:38/M 8th  
49 (> 7) 6373 David Hegeman St. Joseph's 6:39.3 6:39/M 8th  
50 36 6460 Christopher Wier St. Paul's Lutheran 6:40.1 6:40/M 7th  
51 37 6500 Jay Yahnke Trinity St Lukes Lutheran School 6:40.5 6:40/M 6th  
52 38 6494 Brandon Mensching Trinity St Lukes Lutheran School 6:41.0 6:41/M 5th  
53 39 6419 Christian Stuebs St. Paul Lake Mills 6:41.8 6:41/M 6th  
54 (> 7) 6321 Logan Recob Fort Atkinson MS 6:42.0 6:42/M 7th  
55 40 6471 Carter Herbst St. William 6:42.2 6:42/M 7th  
56 41 6358 Brody Metcalf St John Vianney 6:43.7 6:43/M 7th  
57 42 6421 Jon Abel St. Paul's - Fort Atkinson 6:44.0 6:44/M 7th  
58 43 6410 Caden Knorr St. Paul Lake Mills 6:46.2 6:46/M 6th  
59 (> 7) 6371 Gregory Fixmer St. Joseph's 6:46.7 6:46/M 6th  
60 44 6399 Jaxon White St. Mary 6:47.3 6:47/M 5th  
61 45 6436 Isaac Seavert St. Paul's - Fort Atkinson 6:48.5 6:48/M 6th  
62 46 6451 Noah Miller St. Paul's Lutheran 6:48.6 6:48/M 7th  
63 (> 7) 6306 Kroix Kucken Fort Atkinson MS 6:50.2 6:50/M 6th  
64 47 6385 Jackson Bertagnoli St. Mary 6:50.9 6:50/M 5th  
65 (> 7) 6370 Brogan Calvillo St. Joseph's 6:51.2 6:51/M 6th  
66 48 6387 Austin Buchner St. Mary 6:51.2 6:51/M 8th  
67 49 6362 Charlie Ryan St John Vianney 6:51.3 6:51/M 7th  
68 50 6272 Aidan Schoof Edison MS 6:51.6 6:51/M 6th  
69 (> 7) 6379 Noah Last St. Joseph's 6:53.7 6:53/M 5th  
70 51 6270 Luke Pleiss Edison MS 6:56.2 6:56/M 7th  
71 52 6392 Jervic Johnson St. Mary 6:56.5 6:56/M 8th  
72 (> 7) 6287 Will Chapman Fort Atkinson MS 6:57.1 6:57/M 5th  
73 (> 7) 6456 Aiden Slama St. Paul's Lutheran 6:57.4 6:57/M 4th  
74 53 6418 Nolan Schweighardt St. Paul Lake Mills 6:57.8 6:57/M 4th  
75 (> 7) 6283 Brayden Brown Fort Atkinson MS 6:58.3 6:58/M 7th  
76 (< 5) 6332 Diego Gama Fruzen Intermediate School 6:58.8 6:58/M 4th  
77 (> 7) 6378 Francis Kuefler St. Joseph's 6:59.0 6:59/M 5th  
78 (> 7) 6326 Braden Torrenga Fort Atkinson MS 6:59.1 6:59/M 5th  
79 (> 7) 6293 Aidan Frey Fort Atkinson MS 6:59.1 6:59/M 7th  
80 (> 7) 6453 Gavin Roth St. Paul's Lutheran 6:59.6 6:59/M 5th  
81 54 6276 Bradley Warda Edison MS 7:00.0 7:00/M 7th  
82 (> 7) 6315 Aidan McDonough Fort Atkinson MS 7:00.3 7:00/M 8th  
83 55 6484 Carson Truesdill St. William 7:01.8 7:01/M 4th  
84 (> 7) 6354 Ben Huber St John Vianney 7:01.8 7:01/M 6th  
85 (> 7) 6459 Caleb Wier St. Paul's Lutheran 7:03.3 7:03/M 5th  
86 (> 7) 6301 Noah Horwath Fort Atkinson MS 7:03.6 7:03/M 6th  
87 56 6466 Peyton Davis St. William 7:04.6 7:04/M 5th  
88 (> 7) 6297 Tyler Hartman Fort Atkinson MS 7:05.7 7:05/M 6th  
89 (> 7) 6316 Jack McDonough Fort Atkinson MS 7:06.2 7:06/M 6th  
90 (< 5) 6441 Elliott Small St. Paul's Ixonia 7:06.5 7:06/M 4th  
91 57 6428 Mark Garcia St. Paul's - Fort Atkinson 7:07.2 7:07/M 5th  
92 (> 7) 6462 Olin Zellmer St. Paul's Lutheran 7:07.6 7:07/M 4th  
93 (> 7) 6279 Noah Baldry Fort Atkinson MS 7:09.4 7:09/M 5th  
94 58 6489 Elijah Dolan Trinity St Lukes Lutheran School 7:09.9 7:09/M 4th  
95 59 6391 Jack Dostal St. Mary 7:10.4 7:10/M 4th  
96 60 6430 Nathaniel Holden St. Paul's - Fort Atkinson 7:10.7 7:10/M 5th  
97 61 6473 Jack Holterman St. William 7:11.4 7:11/M 7th  
98 62 6468 Ian Garecht St. William 7:12.5 7:12/M 7th  
99 (> 7) 6464 Trevor Campton St. William 7:13.1 7:13/M 7th  
100 (> 7) 6474 Nick Holterman St. William 7:13.8 7:13/M 7th  
O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
101 63 6405 Ben Buxa St. Paul Lake Mills 7:14.9 7:14/M 6th  
102 (> 7) 6352 Addison Fenrick St John Vianney 7:15.2 7:15/M 7th  
103 (> 7) 6381 Luke Murphy St. Joseph's 7:16.1 7:16/M 5th  
104 (> 7) 6411 Ben Krauklis St. Paul Lake Mills 7:16.7 7:16/M 4th  
105 64 6422 Bear Deavers St. Paul's - Fort Atkinson 7:17.4 7:17/M 7th  
106 65 6398 Cole Spies St. Mary 7:19.2 7:19/M 5th  
107 (> 7) 6406 Tyler Chopp St. Paul Lake Mills 7:19.3 7:19/M 5th  
108 (< 5) 6334 Luke Bilhorn Milton 7:20.0 7:20/M 7th  
109 (> 7) 6351 Justin Dahlberg St John Vianney 7:20.6 7:20/M 6th  
110 (> 7) 6380 Nolan Legge St. Joseph's 7:20.8 7:20/M 5th  
111 (> 7) 6490 Matthew Hammond Trinity St Lukes Lutheran School 7:21.3 7:21/M 4th  
112 (> 7) 6409 Jonas Kindschi St. Paul Lake Mills 7:21.5 7:21/M 4th  
113 (> 7) 6363 Sam Ryan St John Vianney 7:22.1 7:22/M 6th  
114 (> 7) 6325 Jake Sukow Fort Atkinson MS 7:22.3 7:22/M 4th  
115 (> 7) 6327 Braden Traxler Fort Atkinson MS 7:25.5 7:25/M 7th  
116 66 6269 Zachary Mangan Edison MS 7:26.6 7:26/M 7th  
117 (> 7) 6005 Tristan Johnson St John Vianney 7:26.7 7:26/M 4  
118 (> 7) 6348 Mitchell Bauer St John Vianney 7:27.3 7:27/M 7th  
119 67 6433 Braeden Sayre St. Paul's - Fort Atkinson 7:28.2 7:28/M 6th  
120 68 6395 Luke Minard St. Mary 7:29.3 7:29/M 6th  
121 (> 7) 6481 Kyle Skrzypchak St. William 7:29.5 7:29/M 5th  
122 (> 7) 6310 William Lemke Fort Atkinson MS 7:30.4 7:30/M 5th  
123 69 6431 Caleb Lembrich St. Paul's - Fort Atkinson 7:30.9 7:30/M 4th  
124 (> 7) 6452 Owen Pittenger St. Paul's Lutheran 7:31.3 7:31/M 6th  
125 (> 7) 6288 Joseph Cooper Fort Atkinson MS 7:31.3 7:31/M 6th  
126 (> 7) 6292 Ethan Foust Fort Atkinson MS 7:32.7 7:32/M 5th  
127 (> 7) 6284 Ethan Brown Fort Atkinson MS 7:32.8 7:32/M 5th  
128 (> 7) 6450 Jonah Miller St. Paul's Lutheran 7:34.4 7:34/M 4th  
129 (< 5) 6439 Reilly Jobke St. Paul's Ixonia 7:35.6 7:35/M 4th  
130 (> 7) 6372 Robert Fixmer St. Joseph's 7:36.7 7:36/M 4th  
131 (> 7) 6393 Matt McBride St. Mary 7:36.7 7:36/M 6th  
132 (> 7) 6434 Carson Schrader St. Paul's - Fort Atkinson 7:36.9 7:36/M 6th  
133 (> 7) 6455 William Seifarth St. Paul's Lutheran 7:39.7 7:39/M 4th  
134 70 6346 Donovan Niedfeldt Our Lady of the Assumption 7:41.3 7:41/M 7th  
135 (> 7) 6472 Noah Herbst St. William 7:42.2 7:42/M 5th  
136 (> 7) 6374 Jack Kammer St. Joseph's 7:42.4 7:42/M 4th  
137 (> 7) 6417 Ryan Schultz St. Paul Lake Mills 7:43.7 7:43/M 4th  
138 (> 7) 6350 Charlie Claas St John Vianney 7:46.6 7:46/M 5th  
139 71 6273 Adrian Telford Edison MS 7:47.7 7:47/M 6th  
140 (> 7) 6278 Cal Anderson Fort Atkinson MS 7:48.0 7:48/M 5th  
141 (> 7) 6499 Elijah Yahnke Trinity St Lukes Lutheran School 7:48.6 7:48/M 4th  
142 (> 7) 6448 Josh Knuth St. Paul's Lutheran 7:48.9 7:48/M 6th  
143 (< 5) 6403 Sam Schmidt St. Matthew Lutheran, Janesville 7:49.0 7:49/M 5th  
144 (> 7) 6309 Jackson Leibman Fort Atkinson MS 7:50.5 7:50/M 5th  
145 (> 7) 6396 Isaac Renn St. Mary 7:52.2 7:52/M 7th  
146 (> 7) 6295 Peyton Godfrey Fort Atkinson MS 7:52.8 7:52/M 4th  
147 (> 7) 6493 Nolan Meis Trinity St Lukes Lutheran School 7:53.6 7:53/M 4th  
148 (> 7) 6353 Ernesto Galindo - Doucette St John Vianney 7:56.1 7:56/M 6th  
149 (> 7) 6429 Josiah Holden St. Paul's - Fort Atkinson 7:56.7 7:56/M 7th  
150 (> 7) 6282 Owen Blackwell Fort Atkinson MS 7:57.3 7:57/M 5th  
151 72 6271 Gabe Pomplun Edison MS 7:57.5 7:57/M 8th  
152 (> 7) 6497 Coleton Pringle Trinity St Lukes Lutheran School 7:57.8 7:57/M 8th  
153 (> 7) 6469 Jerry Healy St. William 7:58.0 7:58/M 7th  
154 (> 7) 6467 Jack Degarmo St. William 7:58.6 7:58/M 5th  
155 (> 7) 6366 Reid Washkoviak St John Vianney 7:58.7 7:58/M 4th  
156 (> 7) 6475 Jack Kruser St. William 7:59.7 7:59/M 4th  
157 (> 7) 6425 Daniel Ertman St. Paul's - Fort Atkinson 7:59.8 7:59/M 5th  
158 (> 7) 6314 Keegan Luebke Fort Atkinson MS 8:02.4 8:02/M 5th  
159 (> 7) 6408 Ethan Hoyt St. Paul Lake Mills 8:03.3 8:03/M 4th  
160 (> 7) 6305 Daniel Krapfl Fort Atkinson MS 8:04.1 8:04/M 6th  
161 (> 7) 6302 Hayden Kincaid Fort Atkinson MS 8:05.5 8:05/M 5th  
162 (> 7) 6477 Jakob Martin St. William 8:06.9 8:06/M 4th  
163 (> 7) 6478 Padraig Murphy St. William 8:07.1 8:07/M 4th  
164 (< 5) 6401 Noah Hay St. Matthew Lutheran, Janesville 8:07.8 8:07/M 4th  
165 73 6340 Kyle Douglas Our Lady of the Assumption 8:07.9 8:07/M 6th  
166 (> 7) 6427 Isaac Garcia St. Paul's - Fort Atkinson 8:08.5 8:08/M 4th  
167 (> 7) 6491 Cal Hayes Trinity St Lukes Lutheran School 8:09.4 8:09/M 4th  
168 (> 7) 6470 Mike Healy St. William 8:09.9 8:09/M 4th  
169 (> 7) 6426 Caleb Garcia St. Paul's - Fort Atkinson 8:12.7 8:12/M 6th  
170 (> 7) 6404 Caleb Bittorf St. Paul Lake Mills 8:15.0 8:15/M 5th  
171 (> 7) 6311 Aidan Leurquin Fort Atkinson MS 8:15.0 8:15/M 7th  
172 (> 7) 6328 Justin Walden Fort Atkinson MS 8:16.0 8:16/M 5th  
173 (> 7) 6281 Cameron Bethard Fort Atkinson MS 8:17.2 8:17/M 5th  
174 (> 7) 6285 Mason Burke Fort Atkinson MS 8:22.0 8:22/M 4th  
175 74 6345 Jonas Newman Our Lady of the Assumption 8:22.3 8:22/M 5th  
176 (> 7) 6423 Drake Deavers St. Paul's - Fort Atkinson 8:25.7 8:25/M 6th  
177 (> 7) 6435 Colin Schrader St. Paul's - Fort Atkinson 8:29.0 8:29/M 4th  
178 (> 7) 6413 Joshua Kutz St. Paul Lake Mills 8:30.5 8:30/M 4th  
179 (> 7) 6361 Paul Rosinski St John Vianney 8:33.8 8:33/M 6th  
180 (> 7) 6304 Ian Koehler Fort Atkinson MS 8:34.6 8:34/M 6th  
181 (> 7) 6274 Dylan Thayer Edison MS 8:35.7 8:35/M 4th  
182 (> 7) 6359 Aidan Murphy St John Vianney 8:37.6 8:37/M 8th  
183 (> 7) 6303 Jackson Klitzkie Fort Atkinson MS 8:38.9 8:38/M 7th  
184 (> 7) 6424 Leaf Deavers St. Paul's - Fort Atkinson 8:41.9 8:41/M 4th  
185 (> 7) 6479 Leo Rainiero St. William 8:45.9 8:45/M 5th  
186 (> 7) 6463 Capp Abbott St. William 8:46.5 8:46/M 5th  
187 (> 7) 6476 Alex Linck St. William 8:46.9 8:46/M 5th  
188 (> 7) 6264 Joshua Hanekamp Edison MS 8:48.9 8:48/M 6th  
189 (> 7) 6368 Luke Zastrow St John Vianney 8:59.5 8:59/M 6th  
190 (> 7) 6496 Jonah Ozminkowski Trinity St Lukes Lutheran School 9:00.4 9:00/M 6th  
191 (> 7) 6312 Brent Livieri Fort Atkinson MS 9:05.2 9:05/M 5th  
192 (> 7) 6446 Miles Johns St. Paul's Lutheran 9:06.7 9:06/M 4th  
193 75 6344 George Mulenga Our Lady of the Assumption 9:10.7 9:10/M 6th  
194 (> 7) 6260 Alex Doane Edison MS 9:15.7 9:15/M 6th  
195 (> 7) 6389 Chase Cunningham St. Mary 9:25.4 9:25/M 5th  
196 (> 7) 6437 Evan Wisch St. Paul's - Fort Atkinson 9:27.9 9:27/M 4th  
197 (> 7) 6394 Miles McBride St. Mary 9:32.3 9:32/M 4th  
198 (> 7) 6432 Ben Reeves St. Paul's - Fort Atkinson 9:32.6 9:32/M 4th  
199 (< 5) 6438 Lee Christian St. Paul's Ixonia 9:43.5 9:43/M 6th  
200 (> 7) 6318 Adam Nowotny Fort Atkinson MS 9:54.2 9:54/M 5th  
O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
201 (> 7) 6454 Grayson Roth St. Paul's Lutheran 9:58.6 9:58/M 4th  
202 (> 7) 6267 Owen Jenson Edison MS 10:01.3 10:01/M 7th  
203 (> 7) 6320 Owen Purucker Fort Atkinson MS 10:10.9 10:10/M 4th  
204 (> 7) 6485 Evan Voegeli St. William 10:40.2 10:40/M 4th  
205 (> 7) 6420 Alex Yunck St. Paul Lake Mills 11:45.9 11:45/M 6th  
206 (> 7) 6364 Jacob Schmaling St John Vianney 12:06.8 12:06/M 4th